Recenze ASrock

ASRock B760 PRO RS

ASRock B760 PRO RS

Ověřený zákazník Alza.cz Osáč

Přidáno: včera, 12:19

(naposledy upraveno včera, 12:23)

• Zatím žádná

Přidáno: 20. března 2024

OK

Ověřený zákazník suntech.cz medosmen

Přidáno: 8. března 2024

(naposledy upraveno 20. března 2024)

• Dobré chlazení
  • levná karta pro FHD hraní
  • ovladače působí trochu problémy

Tuto kartu jsem zvolil kvůli tomu, že mě tlačila cena. Na druhou stranu hry hraju jen občas a hodlám hrát jen ve full HD rozlišení. Nvidia RTX 3060 by byla asi lepší, ale tam byla cena o cca 1500 Kč vyšší také i vyšší nároky na zdroj. S AMD Radeon Crimson software nejsem stále kamarád. Pořád se něco kazilo. Nakonec jsem to zatím odinstaloval a nainstaloval jen čistě ovladače. Už jsem soft nainstaloval zpět a vše se zázračně "vyléčilo" Avšak oproti 9 let staré GTX 960 je tam nárůst výkonu a kvality značný. Zatím tedy spokojenost i když ovladače ze začátku působí problémy. po vychytání much je to dobrá karta.

ASRock J4125-ITX

ASRock X670E Taichi Carrara

Superdrinks Superdrinks

Přidáno: 14. února 2024

• Vybavenost
  • Poruchy v oblasti pamet. slotu

Kupujte jen od dobreho prodejce, ktery nebude mit problem s reklamaci. protoze velke procento techto MB ma problematicke chovani. Osobni zkusenost a po patrani na netu jde narazit i na vice nespokojenych zakazniku. Tyka se to velkeho procenta ram slotu. Vyrobce Asrock o tom problemu vi.

ASRock X670E Taichi

ASRock N100DC-ITX

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. února 2024

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• MB je formatu mini ITX a je malinka a usporna - slape dobre na 45 W zdroji a pritom jsou v ni 1x nvme x4 gen 3 disk, 2x sata 2,5' ssd disky, 1x Intel I210 LAN PCI x1 card, 1x m.2 wifi card, extra 92 mm fan ofukujici celou desku (jestli by to na 45 W zdroji utahlo jeste i externi rotacni USB disk jiz netusim, to jsem nezkousel, ale existuji i zdroje 65 W, 90 W, 120 W)
  • napajeni je pres 5,5 x 2,5 jack 19 V a nepotrebujete tedy ATX PSU ani pico PSU
  • napajeni SATA disku je reseno konektorem z desky
  • muzete instalovat celkem max. az 3 disky: 1x M.2 NVMe disk + 2x SATA disky
  • funguje dobre s 32 GB RAM ackoliv intel doporucuje pro N100 max 16 GB, instalovana 32 GB RAM je SKU: M378A4G43AB2-CWE
  • do PCI express slotu lze vlozit i delsi kartu (napr. x4, x8, x16), ale bezi v rezimu max x2 (N100 ma jen 9 PCIe linek a do slotu jsou privedeny 2)
  • ma seriovy COM port RS232 (ten vzdy potrebuji a nic bez neho nikdy nekupuji)
  • ma i LPT port (ale ten nepotrebuji)
  • ma i slot pro M.2 wifi kartu, osadil jsem Intel AX211, SKU AX211.NGWG.NV ke ktere jsem dokoupil 2x W-star Pigtail MHF4 (IPEX4, MHF IV) RSMA/F, kabel 1,13mm, 20cm + 2x Wifi Anténa WS050UFL
  • ma PS/2 konektor pro klavesnici (tyto klavesnice nativne zvladaji stisk nekolik klaves zaroven na rozdil od emulace v USB klavesnicich)
  • neni to nikde zmineno (manual) ani dokumentovane, ale ma UART1 konektor (pinout: 1 = GND, 2 = no pin, 3 = TxD 3,3 V, 4 = unknown) a lze cist debugovaci zpravy pri bootu (pin 1 GND spojit s TTL GND, pin 3 TxD spojit s TTL RxD), odzkouseno s Převodník WCH CH340G (USB na TTL / UART) za 39 korun - vhodne pro bios/uefi modding/reversing
  • pokud deska lezi, otvory pro wifi antenu v back panel jsou nad sebou a svisle lze postavit jen jednu antenu a druha musi lezet = velmi slaby signal, aby bylo mozne postavit obe anteny svisle, je nutne mit desku ve svisle poloze - vemte v potaz pri vyberu chassis, do ktere desku umistite (mini itx chassis budete muset postavit na bok, pokud v ni neni dalsi otvor, do ktere by jste dali druhou antenu)
  • boot trva asi 2-3x dele, nez u ASUS Prime N100i-d d4 (ale ta zas potrebuje pico PSU)
  • v asusacke desce jede N100 v idle na jen neco pres 2 W a tady v tehle asrock jede v idle nad 4 W (HWMonitor 1.50) - pravdepodobne by to slo asi nekde vytunit v uefi setup menu, ale zatim netusim, kde
  • NIC je Realtek a VMWare ESXi tohohle vendora nepodporuje, proto jsem dokoupil do PCI slotu Intel I210 (SKU: I210T1BLK)

perfektni deska, drobne problemy slo uspesne vyresit, osadil jsem do ni uplne vsechno co slo, nezustal zadny volny slot ani konektor :-) 3 disky, 1 PCI card, 1 wifi card

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Robert

Přidáno: 30. ledna 2024

Zakoupeno v APOLLOs.cz

Karta byla osazena do PC a funguje. PC však ještě není v plném provozu, takže nemohu poskytnout detailnější zkušenost.

ASRock PG27FF1A

ASRock PG27FF1A

Tomáš Teslík Tomáš Teslík

Přidáno: 13. ledna 2024

• Nezobrazuje dobře barvy

Některé barvy v podstatě nezobrazuje.

ASRock B450 Steel Legend

ASRock B450 Steel Legend

Ověřený zákazník Allegro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2023

Zakoupeno v Allegro.cz

v popisu bylo uvedeno Bluetooth ale nic jsem tam ve správci zařízení nenašel..

ASRock B650M Pro RS

ASRock B650M Pro RS

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 5. prosince 2023

• veškeré vlastnosti vyhovují

Přidáno: 30. listopadu 2023

(naposledy upraveno 30. listopadu 2023)

ASRock B450M Pro4-F

ASRock B450M Pro4-F

Ověřený zákazník suntech.cz Genius11

Přidáno: 29. listopadu 2023

• Maká jak má.

Počítač pro rodiče, na takové to běžné internetování. V tomto ohledu není co vytknout, v kombinaci s SSD a obyč pamětí nabíhá a šlape jako hodinky.

ASRock B550M Pro4

ASRock B550M Pro4

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Fotřík

Přidáno: 21. listopadu 2023

• Poměr výkon cena
  • kvalitní deska
  • SSD do desky jen velikost 2280

Při případné instalaci SSD si jen dejte pozor na velikost SSD. Není možné do desky dát jinou velikost než standartní 2280. A to v obou slotech na SSD.
Jinak deska perfektní, docela dost silné hliníkové chladiče, i pro jedno hlavní SSD, žádný 1mm plech jak u jiných..
Otestováno pod Benchmarky a maká jak má..

Ověřený zákazník suntech.cz Jiří

Přidáno: 20. září 2023

Zakoupeno v suntech.cz

Trochu zmatek v návodu, týkající se pamětí. Podle popisu na stránkách obchodu , ASRock i v návodu je max.8 GB, ale v popisu montáže , v seznamu doporučených pamětí na stránkách ASRock by mělo fungovat až v 32 GB. Já jsem instaloval 8 GB.

ASRock B450M-HDV R4.0

ASRock B450M-HDV R4.0

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Bedřich

Přidáno: 24. srpna 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Je to krásně naletovaný, já bych to páječkou takhle neuměl
  • Ti švábi maji nožičky moc u sebe, to já už doma sám nepřeletuju.

Hele, já tomu moc nerozumím. Stará A320 chcípla, tak jsem pořídil tudle pěcetštyrycítku, ta by měla mít do budoucna větší možnosti rozšíření. Počítač znovu sviští a zlobivému děvčátku jsem nařezal na krdel a vysvětlil mu, že zběsilým mačkáním na vypínač pokémony nezrychlí, navíc spálí desku.

ASRock Z790 PG LIGHTNING

ASRock Z790 PG LIGHTNING

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Aleš

Přidáno: 4. července 2023

• hodně slotů na M2
  • chladič na M2
  • není na desce bluetooth a WIFI

Je to pěkná deska pěkně se vše zapojuje a je to za mě dobrej produkt, jen jak jsem zmínil škoda absence bluetooth a WiFI .
jinak žádné zbytečné blikání ..

Ověřený zákazník Digitor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. července 2023